CPM
wlasnosc
wlasnosc

ZABYTKI  ŁODZI 


Godfrey Bloom: Wyjaśnię wam, bo chyba nie rozumiecie
alt

Godfrey Bloom wyjaśnia jak bankrutują państwa

► Debata: Obecna sytuacja w zakresie kryzysu zadłużenia

► Parlament Europejski, Strasburg – 11 maja 2011

Godfrey Bloom (EFD):

Jestem z pokolenia wyżu demograficznego, urodziłem się tuż po wojnie. Mieliśmy chyba najdłuższy okres pokoju i dobrobytu na świecie, moim zdaniem, od tamtej pory. Odłożyłem trochę skromnych pieniędzy aby móc przekazać coś rodzinie, gdy odejdę.

Głównie ponieważ nigdy nie wydawałem więcej pieniedzy niż zarobiłem, i byłem ostrożny, i pracowałem w miarę ciężko. Otóż zawsze wydaje mi się być kompletnym zaskoczeniem dla polityków jak kraje popadają w długi.

Pozwólcie, że wyjaśnię, bo nie sądzę, że naprawdę to rozumiecie. To dlatego, że politycy stale wydają więcej pieniędzy niż zbierają z podatków. Więcej pieniędzy niż w ogóle byliby w stanie zebrać z podatków, większość z których, w rzeczy samej, w istocie trwonią.

Powodem, dla którego rozmawiamy o krajach, które są zrujnowane, a są zrujnowane, jest to, że ich śmieszni, nieudolni, ciemni politycy stale wydają więcej pieniędzy niż mogą zebrać.

A wtedy pożyczają i pożyczają, i co gorsze wówczas drukują pieniądze, bo politycy i ich banki centralne mają maszynę, która drukuje pieniądze. Ty to zrobisz, jako osoba prywatna, i jest to przestępstwo kryminalne. Ty byś poszedł do więzienia za coś takiego, a politycy i ich banki centralne robią to cały czas.

Chciałbym wam wyjasnić, że te kraje są zrujnowane. A są zrujnowanie z powodu ich własnych głupich przywódców i polityków, i jest to niemoralne, niemoralne, by wymagać od zwykłych podatników któregokolwiek kraju, by płacili rachunki za nieudacznych polityków i upadłe banki. One są niewypłacalne, są zrujnowane, na miłość boską, przyznajmy to wszyscy!

Robert Goebbels (PASD)

– niebieska karta: Panie przewodniczacy, chciałbym się dowiedzieć czy pan Bloom wie, że Hiszpania jest mniej zadłużona niż W. Brytania? Że Irlandia była poniżej 60% przed kryzysem? Irlandia zadłużyła się by uratować swoje banki i po to, by uratować pieniądze m.in. w bankach brytyjskich?

Godfrey Bloom (EFD):

Zupełna racja! Zupełna racja, nie sugerowałem, że moi politycy są mniej głupi niż czyikolwiek inni. To jest absolutna hańba, i nie było to nawet dyskutowane w naszym narodowym parlamencie, by faktycznie ratować te złe banki. Jeśli chcecie inwestować w upadłe banki, róbcie to za własne pieniądze, a nie za pieniądze z mojej emerytury, jak w Yorkshire po 98 funtów tygodniowo, wy łajdacy!

Jeśli jeszcze ktoś nie zrozumiał dlaczego banktrutują państwa, albo chce się dowiedzieć więcej, to zapraszam do przeczytania artykułu Stanisława Michalkiewicza pt. „Wady państwa opiekuńczego”.

 
\r\n\r\n\r\n\r\n\r\n\r\n\r\n\r\n

Great! The file uploaded properly. Now click the 'Verify my file' button to complete the process.

Google+